Odznaczenie dla nauczyciela

20 września w Warszawie , na zebraniu Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Województwa Mazowieckiego wręczone zostały odznaczenia dla działaczy sportowych.

Z województwa mazowieckiego odznaczone zostały dwie osoby. Brązową Odznakę Za Zasługi Dla Sportu przyznawaną przez Ministra Sportu otrzymał Marcin Fidos , nauczyciel Publicznego Gimnazjum im. Św.Stanisława Kostki w Przysusze.

Turniej Partnerstwa Regionalnego

09.12.2016. w Iłży rozegrany został II Turniej Partnerstwa Regionalnego pod patronatem CERRAD Czarni Radom.

Gościem honorowym był prezes PZPS Jacek Kasprzyk. W rozgrywkach uczestniczyło 13 drużyn z gmin tworzących partnerstwo regionalne.

Uczniowie PG w Przysusze po rozegraniu meczy fazy grupowej zagrali w finale wraz z drużynami z Pionek i Wolanowa.

Po zaciętej walce zawodnicy z Przysuchy zajęli I miejsce.

Klasyfikacja końcowa

1. Przysucha

2. Wolanów

3. Pionki

Zwycięstwo przysuskich siatkarzy

W marcu w przysuskim gimnazjum rozegrany został Międzypowiatowy Półfinał w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

W turnieju wzięły udział zespoły,które awansowały z rozgrywek powiatowych.

W kategorii dziewcząt zagrały zawodniczki z Przysuchy,Szydłowca i Przytyka,a w kategorii chłopców zawodnicy z Przysuchy,Wolanowa i Orońska.

Więcej…

Przysuscy siatkarze z medalami z finałów

5. i 6. kwietnia gimnazjaliści z Przysuchy zagrali w Finałach Międzypowiatowych w Piłce Siatkowej w Radomiu.

Finał dziewcząt rozegrany został w PG 13 Radom, a zagrały w nim zawodniczki z Przysuchy, Kozienic, PG 23 Radom i PG 13 Radom.

Po zaciętej walce o I miejsce dziewczęta z Przysuchy uległy radomiankom, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. PG 13 Radom

2. PG Przysucha

3. PG Kozienice

4. PG 23 Radom

W finale chłopców, który rozegrano w PG 22 w Radomiu zagrały zespoły z Przysuchy, Chotczy, PG 13 Radom i PG 22 Radom.