Publiczne Gimnazjum w Przysusze
Witamy!Nasza szkoła...

Ta strona nie będzie już aktualizowana.
(ostatnia aktualizacja 31.08.2010 r.)

Jeśli szukasz nowości, zapraszamy do obejrzenia nowej wersji szkolnej witryny:

www.pgprzysucha.pl

 

 


Zakończenie r. szk. 2009/2010 - kl. trzecie
Fotorelacja
Wysłany przez jb dnia 26-06-2010 o godz. 19:26:12 (613 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 4)

Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych
Informacje gimnazjalne

7 czerwca – Warszawa – Zamek Królewski – Arkady Kubickiego. Nasza szkoła została zaproszona na Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych. Zaczęło się niewinnie od uczestnictwa szkoły w Programie Patrz i Zmieniaj prowadzonym przez CEO. W efekcie podjęliśmy się realizacji projektu związanego z problemem kurczących się zasobów wody pitnej na naszym terenie. Nawiązaliśmy współpracę z Panem Prezesem PGKiM w Przysusze. Efektem działań inspirowanych filmem z pakietu Patrz i Zmieniaj pt. „Święta woda” był konkurs plastyczny i film nakręcony przez uczniów naszej szkoły na temat oszczędzania wody. 

Fotorelacja

Wysłany przez jb dnia 11-06-2010 o godz. 12:10:17 (587 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1967 bajtów więcej | Wynik: 5)

Dzień Gimnazjalisty 2010
Informacje gimnazjalne Fotorelacja
Wysłany przez jb dnia 08-06-2010 o godz. 20:23:08 (544 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Bieg Hubalczyków
Sport

Dnia 08.05.2010 r. odbył się w Przysusze XXX Bieg Szlakiem Walk Hubalczyków. W dziesięciu biegach w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 500 zawodników. Publiczne Gimnazjum w Przysusze zajęło II miejsce, a najlepsi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

Maria Tomaszewska - II

Kinga Wojda - III

Katarzyna Sobczyk - V

Filip Suder - VI

Fotorelacja

Wysłany przez jb dnia 24-05-2010 o godz. 12:21:05 (1092 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

VII Festiwal Nauki
Informacje gimnazjalneW środę 12 maja 2010 roku w Publicznym Gimnazjum w Przysusze odbył się VII Festiwal Nauki. Był on połączony jednocześnie z dniem otwartym szkoły. Gimnazjum zwiedzała młodzież klas szóstych z przysuskich szkół podstawowych oraz ze szkoły podstawowej w Skrzyńsku i Ruskim Brodzie.
W sali gimnastycznej odbywał się finał V edycji konkursu regionalnego dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Wiem, skąd jestem!”, sprawdzający wiedzę gimnazjalistów o Przysusze i okolicach. Nagrody w postaci dyplomów i książek promujących nasz region wygrała drużyna nr 2, czyli klasa 1a.

Wielkim zaskoczeniem okazał się na pewno film „Misja H2O” szkolnej wytwórni „Kraina Snów”, który powstał dzięki scenariuszowi napisanemu przez samych gimnazjalistów pod opieką p.Anny Raczkowskiej, p.Tomasza Świerczyńskiego oraz p.Artura Papisa. Premiera połączona była z finałem konkursu plastycznego pt. „Woda źródło życia” nakłaniającego do oszczędzania wody oraz promującego zdrowy tryb życia.

Fotorelacja


Wysłany przez jb dnia 24-05-2010 o godz. 12:17:23 (623 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3108 bajtów więcej | Wynik: 0)

Egzamin gimnazjalny
Informacje gimnazjalneW dniach 27-29. 04.2010r. gimnazjaliści pisali egzamin gimnazjalny. We wtorek odbyła się część humanistyczna, w środę matematyczno-przyrodnicza a w czwartek język angielski. Egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00. W naszym gimnazjum testy pisało 153 uczniów klas trzecich.
Gimnazjaliści w pierwszy dzień egzaminu musieli wykazać się wiedzą m.in. z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. Część matematyczno-przyrodnicza obejmuje takie przedmioty jak matematyka, biologa, geografia czy chemia. W czwartek młodzież pisała test z języka obcego. Wyniki egzaminu będą znane pod koniec czerwca.
Egzamin jest obowiązkowy- to warunek ukończenia szkoły, dlatego towarzyszy mu duży stres. „To jednocześnie sprawdzenie wiedzy z trzech lat. Zawsze jest ryzyko, że czegoś można zapomnieć.”-mówili nasi uczniowie.

Fotorelacja
Wysłany przez jb dnia 24-05-2010 o godz. 12:15:43 (999 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 5)

Dzień Samorządności
Informacje gimnazjalne

Dnia 19 marca w naszym gimnazjum odbył się Dzień Samorządności. Dawno nie pamiętamy, by w szkole było tak wesoło i barwnie. Na korytarzach można było spotkać znane postacie z życia publicznego: gwiazdy filmowe, gwiazdy muzyki, znane postaci z bajek. Obowiązywała dowolność, każdy mógł przebrać się za ulubiona czy też znana postać. Były tez całe klasy, które jak np. kl.IId wcieliła się w rzymskich bogów. 

Fotorelacja

Wysłany przez jb dnia 24-05-2010 o godz. 12:11:48 (672 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1027 bajtów więcej | Wynik: 0)

WALENTYNKI
Samorząd Uczniowski

Jak co roku w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. To amerykańskie święto cieszy się wśród uczniów naszego gimnazjum wielką popularnością. Wielu z nich wysłało walentynkową kartkę swojej sympatii, chcąc tym drobiazgiem okazać jej swoje uczucia. Tak, jak oczekiwano, walentynki sprawiły wszystkim wielką radość. 

Fotorelacja

Fotorelacja z dyskoteki

Wysłany przez jb dnia 24-02-2010 o godz. 09:27:40 (495 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Samorząd UczniowskiStało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję charytatywną zorganizowaną przed Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.W tym roku Samorząd Uczniowski wpadł na pomysł loterii, z której uzyskane środki zasiliły tak szczytny cel. W  loterii można było wylosować całkiem niezwykłe nagrody: dodatkowe nieprzygotowania z  różnych przedmiotów, obiad bez kolejki, darmową zupę, dzień bez zmiany obuwia i wiele innych. Nie jest tajemnicą, że loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a losów sprzedano o wiele więcej niż było nagród. Wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Rada Samorządu Uczniowskiego

Fotorelacja

Wysłany przez jb dnia 11-01-2010 o godz. 19:46:18 (585 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Jasełka
Informacje gimnazjalne

Święta Bożego Narodzenia zajmują szczególne miejsce w naszej tradycji chrześcijańskiej. Mają niepowtarzalny nastrój i charakter. Przygotowanie Jasełek w naszej szkole to już tradycja, gdyż odbywają się co roku. Przybliżają radosne wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat i zachęcają do kultywowania tradycji.
  Na podstawie scenariusza słowno - muzycznego, uczniowie z klas IIId, IIIc, IIIf i IIIe zaprezentowali przedsięwzięcie w pięknych strojach i na tle bogatej dekoracji.

Fotorelacja

Wysłany przez jb dnia 22-12-2009 o godz. 13:31:09 (1046 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1370 bajtów więcej | Wynik: 0)

Dane adresowe
Publiczne Gimnazjum
w Przysusze

ul. Warszawska 45
tel (0-48) 675 25 85
gimnazjum@go3.pl

Tu jesteśmySzkoła z klasą


Szukaj
Typ wyszukiwania


Zaawansowane


Niezbędnik
Twoje konto

Zgłoś newsa

Ekipa

KalendarzUżywamy i polecamy: 
statystyka statystyki


PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.11 sekund