Joomla TemplatesWeb HostingWeb Hosting

Samorząd uczniowski

KONKURS DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się, realizowany w ramach Turnieju Klas, konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną. W konkursie udział wzięły prawie wszystkie klasy, które ozdabiając poszczególne pracownie wykazały się wielką pomysłowością i umiejętnościami wykonując większość ozdób samodzielnie. Komisja konkursowa wyróżniła dekorację wykonaną przez klasę II d,  przyznając jej pierwsze miejsce. Gratulujemy zarówno zwycięskiej klasie, jak i pozostałym uczestnikom kreatywności i wyobraźni w aranżowaniu świątecznego wystroju klas.

 

SZLACHETNY KIERMASZ SŁODKOŚCI

Nie byłoby szlachetnej paczki w naszym gimnazjum bez corocznego kiermaszu słodkości. I nic dziwnego, bo  wypieki nauczycieli, rodziców i uczniów rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

4 grudnia na każdej przerwie przy stoisku ustawiały się kolejki chętnych do skosztowania rożnego rodzaju ciast i ciasteczek. Szkolni wolontariusze „utargowali” 1161 zł, które dołączyli do zebranej wcześniej podczas Szlachetnego Koncertu Talentów kwoty 1960 zł. Cała suma przekroczyła więc 3100 zł i znacznie przewyższyła te zebrane w poprzednich latach. Jak co roku pieniądze przeznaczone zostały na przygotowanie świątecznej paczki dla potrzebującej rodziny. Dodatkowo uczniowie klasy 2d oraz ich rodzice zakupili przybory szkolne, plecak i zabawki.

Przy okazji kiermaszu słodkości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą (jadalną!) babeczkę. Zwycięzcami okazały się klasy: 3a, 2a i 1b, którym należy pogratulować przede wszystkim pomysłowości.

Akcja Szlachetna Paczka pokazała, że młodzież chce i potrafi zorganizować pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

 

Koncert uczniów z przysuskiego gimnazjum w ramach akcji Szlachetna Paczka

27 listopada 2015r. o godz. 1800 w Domu Kultury w Przysusze odbył się Szlachetny Koncert Talentów w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Przysusze.

„Szlachetna Paczka” to projekt krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA realizowany po raz trzynasty w Polsce a piaty w Przysusze. Przedsięwzięcie to w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Akcja dotarła już do 13 235 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Więcej…

 

Walentynki w naszej szkole :)

Zgodnie z Naszym całorocznym konkursem o tytuł super klasy w lutym odbyły się aż dwie konkurencje, z którymi musiały zmierzyć się walczące ze sobą klasy naszego gimnajzum.

Pierwszą z nich był dzień kolorów, którego zasady były bardzo proste. W wyznaczonym przez Komisję dniu uczniowie ubrali się na wylosowany uprzednio kolor, którym w tym przypadku był czerwony. Oczywiście nie musiało to byc całe ubranie, wystarczyły tylko wyrózniające się elementy.

Kolejna konkurencja wymagała już większej wyobraźni, odpowiedniej organizacji, a także dobrego pomysłu. Odbyła się ona pod nazwą "Walentynkowy konkurs talentów".

Więcej…

 

Świąteczny wystrój klasy ! :D

W grudniu odbyło się kolejne stracie między klasami naszego gimnazjum. Osobiście przyznam, że zadanie, z którym wszyscy musieliśmy się zmierzyć nie należało do najłatwiejszych. Konkurs ten dotyczył najładniejszej dekoracji świątecznej naszych pracowni. Wszystkie klasy walczyły o to żeby zdobyć jak największą liczbę punktów, a co najważniejsze zająć miejsce na podium. Komisja miała bardzo trudne zadanie, otóż wszystkie klasy wyglądały przepięknie. Podczas dekorowania sal można było wykazać się zarówno kreatywnością, jak i wyobraźnią.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

Galeria