Publiczne Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Przysusze zaprasza do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Jeden z 6 turniejów wojewódzkich odbędzie się na obiektach naszego gimnazjum w dn. 21 maja o godz. 9:00.

W bieżącym roku po raz pierwszy młodzież szkół podstawowych rywalizować będzie w kategorii „mikstów”. Zespoły składają się z 6 osób (3 dziewczynki i 3 chłopców), w tym na boisku podczas gry muszą znajdować się cztery osoby (dwóch chłopców i dwie dziewczynki). Dopuszcza się możliwość wystawienia więcej niż jednej drużyny z danej szkoły(po uzgodnieniu z organizatorami).Turnieje odbywają się na obiektach typu Orlik lub w salach sportowych w wypadku złych warunków pogodowych. Wysokość siatki 224 cm. Pozostałe zasady zgodnie z aktualnymi przepisami minisiatkówki. Z każdego z 6 wojewódzkich turniejów awansuje po jednym wygranym zespole do turnieju regionalnego. Rywalizacja kończy się turniejem ogólnopolskim w którym 24 zespoły walczyć będą o zwycięstwo.

Każdy z uczestników turnieju wojewódzkiego otrzymuje okolicznościową koszulkę i dyplom.

Zgłaszanie zespołów do 20 maja do godz. 12:00

 

Organizatorzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej, UKS Tempo Przysucha

 

Kontakt: Wojciech Norek – tel. 502 362 608

 

Adam Pałgan – tel. 600 466 471, e.mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.