Publiczne Gimnazjum w Przysusze
Witamy!Nasza szkołaJasełka
Informacje gimnazjalne

Święta Bożego Narodzenia zajmują szczególne miejsce w naszej tradycji chrześcijańskiej. Mają niepowtarzalny nastrój i charakter. Przygotowanie Jasełek w naszej szkole to już tradycja, gdyż odbywają się co roku. Przybliżają radosne wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat i zachęcają do kultywowania tradycji.
  Na podstawie scenariusza słowno - muzycznego, uczniowie z klas IIId, IIIc, IIIf i IIIe zaprezentowali przedsięwzięcie w pięknych strojach i na tle bogatej dekoracji.

FotorelacjaWidzowie podziwiali: anioły zwiastujące Boże Narodzenie, Świętą Rodzinę zatroskaną o maleńkiego Jezusa, pasterzy i Trzech Króli spieszących oddać pokłon Dziecinie, Heroda i diabły niezadowolonych z narodzin Zbawiciela, śmierć niosącą spustoszenie wśród żywych.
W kolejnej części aktorzy recytując wiersze przywołali piękne polskie tradycje: czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzielenie się opłatkiem, wolne miejsce przy stole, śpiew kolęd i składanie życzeń.
Przepiękną oprawę uroczystości stanowiły kolędy w wykonaniu uczniów gimnazjum w aranżacji nauczyciela muzyki p. K. Sionka.

Wysłano dnia 22-12-2009 o godz. 13:31:09 przez jb

 
Pokrewne linki
· Więcej o Informacje gimnazjalne
· Napisane przez jb


Najczęściej czytany artykuł o Informacje gimnazjalne:
Szkoła jak nowaOceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomychPHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.03 sekund