Publiczne Gimnazjum w Przysusze
Witamy!Nasza szkołaVII Festiwal Nauki
Informacje gimnazjalneW środę 12 maja 2010 roku w Publicznym Gimnazjum w Przysusze odbył się VII Festiwal Nauki. Był on połączony jednocześnie z dniem otwartym szkoły. Gimnazjum zwiedzała młodzież klas szóstych z przysuskich szkół podstawowych oraz ze szkoły podstawowej w Skrzyńsku i Ruskim Brodzie.
W sali gimnastycznej odbywał się finał V edycji konkursu regionalnego dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Wiem, skąd jestem!”, sprawdzający wiedzę gimnazjalistów o Przysusze i okolicach. Nagrody w postaci dyplomów i książek promujących nasz region wygrała drużyna nr 2, czyli klasa 1a.

Wielkim zaskoczeniem okazał się na pewno film „Misja H2O” szkolnej wytwórni „Kraina Snów”, który powstał dzięki scenariuszowi napisanemu przez samych gimnazjalistów pod opieką p.Anny Raczkowskiej, p.Tomasza Świerczyńskiego oraz p.Artura Papisa. Premiera połączona była z finałem konkursu plastycznego pt. „Woda źródło życia” nakłaniającego do oszczędzania wody oraz promującego zdrowy tryb życia.

Fotorelacja
Dla szóstoklasistów przygotowano małe, ale jakże ciekawe pokazy i doświadczenia z fizyki, chemii i innych dziedzin nauki. Koło fotograficzne pod opieką pana Artura Papisa zorganizowało ciemnię fotograficzną. Można było nie tylko dowiedzieć się i zobaczyć, jak wyglądały początki fotografii, ale także samemu wywołać obraz umieszczony na kliszy fotograficznej. Angielska grupa wraz z panią Agnieszką Rejczak przygotowała quiz z języka angielskiego pt. „Słowa, słowa, słowa…- Jak najszybciej uczyć się słówek w języku obcym”. By wziąć w nim udział wystarczyło jedynie nauczyć się słówek, jakimi opisane były wszystkie sale w szkole, przedmioty w klasie, części mundurka szkolnego oraz troszkę szkolnego slangu.
Odbyliśmy również kurs pierwszej pomocy pod przewodnictwem pani B. Adamczyk i pana K. Pieszczka oraz koła PCK – każdy mógł sprawdzić czy byłby w stanie poradzić sobie w kryzysowej sytuacji.
Korytarze zapełniły się plakatami, przedstawiającymi zagadnienia poznawane przez nas na codziennych zajęciach lub pracami konkursowymi, m.in. wystawa prac konkursowych „Rok Chopinowski”. Tego dnia odbył się jeszcze pokaz elektryczności z fizyki, przypomnienie polskich noblistów i wynalazców, powrót do „Historii naszego miasta”, pokaz matematyczny -„W świecie brył obrotowych”. Można było także nauczyć się sztuki „Matematycznego orgiami”, czyli jak z pozornie zwykłych kartek kolorowego papieru-składać skomplikowane bryły. Całe klasy brały udział w turniejach: quiz z języka niemieckiego, z zakresu wiedzy o literaturze polskiej oraz w finale konkursu „English school quiz”.

Festiwal Nauki powstał z myślą o ludziach z pasjami.
Wysłano dnia 24-05-2010 o godz. 12:17:23 przez jb

 
Pokrewne linki
· Więcej o Informacje gimnazjalne
· Napisane przez jb


Najczęściej czytany artykuł o Informacje gimnazjalne:
Szkoła jak nowaOceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
ZłyOpcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomychPHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.04 sekund